Pomoć za Unu

Strana 4 od 10 prviprvi ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Prikazuje rezultate 61 do 80 od 182

Bilo bi lepo kada bi procitao moje postove kako treba a ne povrsno. No dobro.

Citat Prvobitno ostavljeno od Killjoy Pregledaj poruke
    Pa to ti dođe na isto, pokršten, primio običaje....kako god.
    To ti je kao DANAK U KRVI. Odvedena hrišćanska deca i poturčena/islamizovana.
    Običaje možemo okačiti mačku o rep. Običaji se razlikuju od sela do sela.
    Totalno nebitna stvar.
    Nije isto i ne moze nikada biti isto. Nije isto promeniti veru i promeniti obicaje, uzeti tudje obicaje za svoje. Obicaji su ti koji odredjuju u konacnici ko smo ( govoreci o poreklu), sva ta tradicija koje se drzimo lezi u njima. Prihvatajuci tudje odricemo se svoga i postajemo nesto drugo, neko drugi. Muslimani u Bosni to nisu ucinili. Samo su promenili veru i primili verske obicaje, sto je jel razumljivo, nista vise od toga.
    Na dalje, danak u krvi nema direktne veze sa prihvatanjem islama u Bosni i Srbiji. Da li ti uopste znas sta je bio danak u krvi?
    Brojni su razlozi zasto su ljudi prelazili na Islam, danak u krvi je samo jedna i to indirektan razlog.
    Ostali Hrišćani ne mogu biti "pojevreji" ili kako god, JER HRIŠĆANSTVO i JUDAIZAM nisu jedna ista stvar.

Judaizam se bazira na Starom zavetu, a Hrišćanstvo na Novom Zavetu.
    Uopste nisi shvatio sta sam napisala.
    Isus je bio Jevrej po poreklu. Pokrstavanjem su narodi primali samo veru ne i postajali deo drugog naroda.
    Muslimani u BiH su takodjer primali samo veru a ne i postajali deo drugog naroda, samim tim nisu mogli biti poturice, to nije ispravan naziv iako je vrlo popularan. Zbog toga se oni greskom danas nazivaju Turcima, takodjer vrlo popularan na nacin za izljev verske mrznje i netrpeljivosti.

Mene zanima poreklo Muslimana na teritoriji BiH. Ako nisu ostaci TURAKA od pre 150-200 godina, onda su primili VERU, običaje i sl.

KO SU BILI PRE NEGO ŠTO SU PRIMILI ISLAM???
    O tome je govorim sve vreme.
    Muslimani u BiH su bili Srbi, Bosanci i u nesto manjoj meri Vlasi i Hrvati.
    Reply With Quote Reply With Quote

Druze, ako ciljas da su bili samo Srbi, gresis. To je nasa istorija da su svi poreklom Srbi a nisu. Mi smo slavensko pleme koje je primilo pravoslavlje. Kad je postala pravoslavna, Nemanjici su proterali sve jeretike iz Srbije. Sa druge strane u Bosnu su pobegli i divlja plemena koja nisu zelela da se pokatolice. Videvsi da je Bosna divlja zemlja;, tadasnji Rim salje krstase i Bosna nasilno postaje KATOLICKA. Tadasnji vladar Kulin Ban 1150 prima katolicizam. Po dolasku osmanlija takvim ljudima je bilo mnogo lakse bilo da se islamiziraju od Srba koji su bili hard core pravoslavci. Tek po nastanku Krajine, dolaze braca Srbi da brane malo Tursku, malo Austrougarsku.
    Da, postoje i islamizirani Srbi koji su odvedeni iz Srbije kao mali i to si vec napisao, poznat danak u krvi.
    Svi oni su mnogo cistiji Slaveni od nas Srba jer prihvatanjem islama Turci ih nisu handrili kao nas koji smo sacuvali veru nasih predaka.

Stavise, moze se napisati da smo mi sacuvali veru ali pokupili dosta turskih obicaja a bosanski muslimani sacuvali tradiciju a izgubili veru. Sve uvrnuto do zla Boga.

Pa to ti dođe na isto, pokršten, primio običaje....kako god.
    To ti je kao DANAK U KRVI. Odvedena hrišćanska deca i poturčena/islamizovana.
    Običaje možemo okačiti mačku o rep. Običaji se razlikuju od sela do sela.
    Totalno nebitna stvar.

OK, državljani BiH muslimanske veroispovesti.

Ostali Hrišćani ne mogu biti "pojevreji" ili kako god, JER HRIŠĆANSTVO i JUDAIZAM nisu jedna ista stvar.

Judaizam se bazira na Starom zavetu, a Hrišćanstvo na Novom Zavetu.
    Mene zanima poreklo Muslimana na teritoriji BiH. Ako nisu ostaci TURAKA od pre 150-200 godina, onda su primili VERU, običaje i sl.

O tome je govorim sve vreme.[/QUOTE]
    Sveto pismo je sastavljeno od starog i novog zavjeta, tako i jedno i drugo su dio hriscanske vjere, inace stari zavjet je prisutan i u KUR*ANU - islamu -... isto je naznacen postanak sveta, samo sto su imena muslimanska, a isto tako je Isus u islamu upisan kao Isa pekaber - sveti poslanik -, a djeva Marija, kao Mekjerema... a isto tako je upisan i sveti Jovan, kao prorok, poslanik, a njegov grob je u dzamiji u Damasku...inace za muslimane velika svetinja...... Sto se tice porjekla muslimana u Bosni, vecina je porjeklom iz Sumadije, kao porjeklo Alije Izetbegovica, ciji je djed bio Beogradski beg, - Izet beg -.... kad su Turci protjerani iz Srbije, tad su muslimani otisli na tri strane... jedan broj ih je otisao u Tursku, gde i sada ima znacajna zajednica.... Jedan broj muslimana je otisao u Bosnu... a jedan broj u Sandzak.... Tako vecina muslimana iz Bosne su porjeklom Sumadinci, jer naj veca islamizacija je bila bas u Srbiji.... Dok u Bosni islamizacija nije bila tako masovna, bio je jedan broj, ali ne velik...... Razlozi za prelazak na islam, ima vise razloga, jedni su to radili zbog interesa, prelaskom na islam dobijali su privilegije, sigurnost, i posjede zemlje.... Drugi su prelazili na islam zbog njuzde, ili specificnog polozaja, kad su bjezali od zakona, i prelaskom na islam zivot im je postedjen..... Treci su islamizirani na silu, takozvani harac u krvi, kad su deca otimana i odvodjena u Stabol, i od njih stvarani janicari......

Citat Prvobitno ostavljeno od Gregor_Samsa Pregledaj poruke
    Videvsi da je Bosna divlja zemlja;, tadasnji Rim salje krstase i Bosna nasilno postaje KATOLICKA. Tadasnji vladar Kulin Ban 1150 prima katolicizam.
    Ne znam odakle ti ova godina, Kulin Ban tada nije ni vladao Bosnom. Inace, krstaski pohod je bio organizovan zato sto ej Bosan tada bila jereticka zemlja a ne divlja. A on je ''postao'' katolik nakon tog krstaskog pohoda na Bilinom polju, kod Zenice, 1203. godine.

Tek po nastanku Krajine, dolaze braca Srbi da brane malo Tursku, malo Austrougarsku.
    Zapravo, Srba je bilo oduvek u Podrinju a u Krajinu su se doselili tek po dolasku Osmanlija.

Citat Prvobitno ostavljeno od jace Pregledaj poruke
    Ne znam odakle ti ova godina, Kulin Ban tada nije ni vladao Bosnom. Inace, krstaski pohod je bio organizovan zato sto ej Bosan tada bila jereticka zemlja a ne divlja. A on je ''postao'' katolik nakon tog krstaskog pohoda na Bilinom polju, kod Zenice, 1203. godine.

Zapravo, Srba je bilo oduvek u Podrinju a u Krajinu su se doselili tek po dolasku Osmanlija.
    To ti pricam.

Ja sam s vama i to je tacno sto kazes ali ja sam razlicit nabolje od svih vas, sto niko ne moze razumjeti.
    E nek' si nam rek'o
    Sve će ovo jednom biti juče...

Veteran
    Datum učlanjivanja
    Oct 2011
    Poruka
    9,665
    Blogova
    1

Citat Prvobitno ostavljeno od jace Pregledaj poruke
    TO te pitam. To mi reci.
    Prelazak na temu, MI SRBI NE MRZIMO MUSLIMANE jer smo manje-više svi ista govna.

Kraj priče.

Citat Prvobitno ostavljeno od Gregor_Samsa Pregledaj poruke
    Druze, ako ciljas da su bili samo Srbi, gresis. Stavise, moze se napisati da smo mi sacuvali veru ali pokupili dosta turskih obicaja a bosanski muslimani sacuvali tradiciju a izgubili veru. Sve uvrnuto do zla Boga.
    Nisam ni rekao da su sve Srbi, bilo bi nemoguće.
    Ja kao Srbin mogu da mrzim Muslimane isto onoliko koliko oni mrze sami sebe.
    Gregi moj, uvrnuto je sve to kako god okreneš.

Da ne zaboravim, najviše mrzim kad se neko busa u grudi kako je Mujo ili Čeda ili 'rvat, a ne zna da svi imamo zajedničko poreklo, i to ne tako daleko poreklo.

Zakružićemo na nekih 500 godina. AMIN.

Stoga, ja volim sve one koji vole mene.

Citat Prvobitno ostavljeno od sinido Pregledaj poruke
    Treci su islamizirani na silu, takozvani harac u krvi, kad su deca otimana i odvodjena u Stabol, i od njih stvarani janicari......
    Ja još nisam čuo za "harač u krvi" već za "danak u krvi".

Harač je uzimanje love za finansiranje države, vojne sile ili kako god.
    Harač ti je isto što i je*eni PDV u državi Srbiji.

A "danak u krvi" je to što ti pričaš. Odvođeni hrišćani iz svojih domova, vaspitavani po njihovim zakonima, verovanjima i tako to.

Tu mi je i pao na pamet Mehmed-paša Sokolović. On ti je jedan od najpoznatijih primera.
    The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his.

Stoga, ja volim sve one koji vole mene.
    Volim i ja tebe i to sa moje obe polovine.

Jest, to je naj poznati primjer, Mehmed pasa Sokolovic - veliki vezir -.... Makarije Sokolovic - patrijarh SPC -, inace braca.... Mehmed pasa je odveden kao malo veci decak, tako da je se scecao svog porjekla.... inace je puno valjao svome rodu, dozvolio je gradnju novih crkvi, a u svome kraju je napravio crkvu.... Inace prije njega, grdnja crkvi je bila zabranjena...

Veteran
    Datum učlanjivanja
    Oct 2011
    Poruka
    9,665
    Blogova
    1

Citat Prvobitno ostavljeno od Rea Pregledaj poruke
    Volim i ja tebe i to sa moje obe polovine.
    Nije valjda? Sa obe polovine?

I prednjom i zadnjom polovinom jel?
    The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his.

Nije valjda? Sa obe polovine?

I prednjom i zadnjom polovinom jel?
    Ne skreci s teme!

Veteran
    Datum učlanjivanja
    Oct 2011
    Poruka
    9,665
    Blogova
    1

Ne skrećem. :p

Veteran
    Datum učlanjivanja
    Oct 2011
    Poruka
    2,301

Znači ,došli smo do zaključka da smo svi ljudi,samo su nesoji oni koji seju seme mržnje.

fajn...pa dobro Koza iz voza veli-ovdje puno erotice...

tema:

Prvo tema je hipoteticke, preuvelicane prirode, postavljena kao upravo ono sto treba da bude forum-dakle pohvale za sve ucesnike-vrsna rasprava.

Kilac odgovor za te. Prije svega pohvala za Jace koja te uredno stesala. Aferim Jace.

Prvo morate razgraniciti sta je vjera a sta narod a sta nacija, koju jos niste razgranicili i robujete floskulama tipa a la muslimani su postali, i ostali narodi od bogumila.
    Nije tacno.
    Od bogumila niko nije nastao jer da je nastao ostalo bi Srbin-bogumil, Hrvat-bogumil i.....kako bi nazvao muslimana-bogumil.
    Posto nam je predak bogumil-svi smo u Bosni nastali od bogumila.
    Ne nego smo u Bosni i sire svi nastali od divljaka.
    U to doba kada su postojali bogumili, postojali su i Vlasi i ostala uglavnom stocarska, nomadska plemena (Jace je dobro objasnila neke stvari)- uglavnom Bosna je bila necivilizovana, koja su se kretala kao cobani s ovcama.
    Vlasi su dolazili u Bosnu, nisu orginalni u Bosni, osim bogumila.
    Bogumili nisu imali ni jednu vjeru osim vjerovanja u duhove i slicno.
    Procitajte Grozdanin kikot od Hamza Hume. Divna prica o bogumilima i puna erotice.
    Najezdom osvajaca, kako je vec objasnjeno,vremenski,epohama. zatecena plemena prelaze na katolicanstvo, pravoslavlje i Islam.
    Znaci u Bosni nije bilo Srba, Hrvata ni Muslimana.
    Osvajaci donose svoje vjere, koja nijedna nije nastala u Bosni.
    Znaci donose vjere medju divljake. I jedan dio divljaka, postaju katolici, jedan dio divljaka pravoslavci. Tada jos do najezde Turaka nije bilo Islama u Bosni.
    Katolici- rimo katolici kasnije pretvaraju katoliike u Hrvate, a pravoslavci postaju Srbi.
    Srbi biraju nacionalno ime i religiju-pravoslavlje pretvaraju u srpstvo.
    Dakle da je bilo pravoslavnih Grka, Rumuna, Bugara tada u Bosni-oni bi bili Srbi.
    Znaci srpstvo se izmislja na osnovu vjere-pravoslavlja.
    Hrvati se takodje izmisljaju u Bosni- katolicanstvo-vjeru pretvaraju u hrvatstvo.
    Tako su nastali Srbi i Hrvati u Bosni.
    Ne od bogumila nego od divljaka,stocarskih plemena i slicnih koji su tada u to doba zivjeli u Bosni. Bosna stoga nije ni srpska ni hrvatska.Ni pravoslavna ni katolicka.
    Dolaze Turci.....zaticu takvo stanje.......poslije boja na Kosovu.
    Turci donose Islam.
    tada na islam prelaze oni koji prelaze......i katolici i pravoslavci, odnosno i Srbi i Hrvati.

Turci donose vjeru- Turci ne donose muslimane u Bosnu. Turci-Osmanlije, iz Anadolije, ratnicka plemena iz jednog dijela Turske koje je tada vladalo u Turskoj, dakle ne svi Turci-Turci su itekako podjeljeni, osmanski Turci, po Osmanu, dolaze u Bosnu.
    Cak ni medju turskom vojskom i samim Turcima, nisu svi bili muslimani ili nisu bili svi muslimani iste vrste.
    Uglavnom im je Islam bio vjera.
    I krscansku i hriscansku vjeru smatraju neispravnom i uvode Islam medju katolike i pravoslavce i ostale koje su zatekli.

Tako Srbi i Hrvati prelaze na Islam.
    Postaju Muslimani.
    Odlaskom Turaka-dalja istorija tece....Bosna postaje tako uglavnom religijski islamska zemlja posto je vecina presla, milom ili silom, na islam, vjeru osvajaca.
    Turci kazu nisu dirali katolike ni pravoslavce koji nisu htjeli da predju na Islam, tako da je zadrzano katolicanstvo i pravoslavlje u Bosni, pod Islamom.
    Kada su se kutarisali Turaka, Islam je kao vjera ostao medju vecinom-tako su nastali i postali muslimani.
    Muslimani su nastali od religije, od Islama, a ne od Turaka, Srba ili Hrvata.
    Turci su tada sve zvali Bosnjaci, bosnjacima.
    Dakle ja kao musliman nisam nastao od Srba, Hrvata ili Turaka.
    Moji preci su primili vjeru, Islam i ja sam po tome, i prihvatam da budem Musliman.

Moji preci su bili divljaci.
    Post promenjen od strane Rikitikitavi : 13-03-12 u 04:04

Veteran
    Datum učlanjivanja
    Oct 2011
    Poruka
    9,665
    Blogova
    1

Citat Prvobitno ostavljeno od Rikitikitavi Pregledaj poruke
    fajn...pa dobro Koza iz voza veli-ovdje puno erotice...

tema:

Prvo tema je hipoteticke, preuvelicane prirode, postavljena kao upravo ono sto treba da bude forum-dakle pohvale za sve ucesnike-vrsna rasprava.

Kilac odgovor za te. Prije svega pohvala za Jace koja te uredno stesala. Aferim Jace.

Prvo morate razgraniciti sta je vjera a sta narod a sta nacija, koju jos niste razgranicili i robujete floskulama tipa a la muslimani su postali, i ostali narodi od bogumila.
    Nije tacno.
    Od bogumila niko nije nastao jer da je nastao ostalo bi Srbin-bogumil, Hrvat-bogumil i.....kako bi nazvao muslimana-bogumil.
    Posto nam je predak bogumil-svi smo u Bosni nastali od bogumila.
    Ne nego smo u Bosni i sire svi nastali od divljaka.
    U to doba kada su postojali bogumili, postojali su i Vlasi i ostala uglavnom stocarska, nomadska plemena (Jace je dobro objasnila neke stvari)- uglavnom Bosna je bila necivilizovana, koja su se kretala kao cobani s ovcama.
    Vlasi su dolazili u Bosnu, nisu orginalni u Bosni, osim bogumila.
    Bogumili nisu imali ni jednu vjeru osim vjerovanja u duhove i slicno.
    Procitajte Grozdanin kikot od Hamza Hume. Divna prica o bogumilima i puna erotice.
    Najezdom osvajaca, kako je vec objasnjeno,vremenski,epohama. zatecena plemena prelaze na katolicanstvo, pravoslavlje i Islam.
    Znaci u Bosni nije bilo Srba, Hrvata ni Muslimana.
    Osvajaci donose svoje vjere, koja nijedna nije nastala u Bosni.
    Znaci donose vjere medju divljake. I jedan dio divljaka, postaju katolici, jedan dio divljaka pravoslavci. Tada jos do najezde Turaka nije bilo Islama u Bosni.
    Katolici- rimo katolici kasnije pretvaraju katoliike u Hrvate, a pravoslavci postaju Srbi.
    Srbi biraju nacionalno ime i religiju-pravoslavlje pretvaraju u srpstvo.
    Dakle da je bilo pravoslavnih Grka, Rumuna, Bugara tada u Bosni-oni bi bili Srbi.
    Znaci srpstvo se izmislja na osnovu vjere-pravoslavlja.
    Hrvati se takodje izmisljaju u Bosni- katolicanstvo-vjeru pretvaraju u hrvatstvo.
    Tako su nastali Srbi i Hrvati u Bosni.
    Ne od bogumila nego od divljaka,stocarskih plemena i slicnih koji su tada u to doba zivjeli u Bosni. Bosna stoga nije ni srpska ni hrvatska.Ni pravoslavna ni katolicka.
    Dolaze Turci.....zaticu takvo stanje.......poslije boja na Kosovu.
    Turci donose Islam.
    tada na islam prelaze oni koji prelaze......i katolici i pravoslavci, odnosno i Srbi i Hrvati.

Turci donose vjeru- Turci ne donose muslimane u Bosnu. Turci-Osmanlije, iz Anadolije, ratnicka plemena iz jednog dijela Turske koje je tada vladalo u Turskoj, dakle ne svi Turci-Turci su itekako podjeljeni, osmanski Turci, po Osmanu, dolaze u Bosnu.
    Cak ni medju turskom vojskom i samim Turcima, nisu svi bili muslimani ili nisu bili svi muslimani iste vrste.
    Uglavnom im je Islam bio vjera.
    I krscansku i hriscansku vjeru smatraju neispravnom i uvode Islam medju katolike i pravoslavce i ostale koje su zatekli.

Tako Srbi i Hrvati prelaze na Islam.
    Postaju Muslimani.
    Odlaskom Turaka-dalja istorija tece....Bosna postaje tako uglavnom religijski islamska zemlja posto je vecina presla, milom ili silom, na islam, vjeru osvajaca.
    Turci kazu nisu dirali katolike ni pravoslavce koji nisu htjeli da predju na Islam, tako da je zadrzano katolicanstvo i pravoslavlje u Bosni, pod Islamom.
    Kada su se kutarisali Turaka, Islam je kao vjera ostao medju vecinom-tako su nastali i postali muslimani.
    Muslimani su nastali od religije, od Islama, a ne od Turaka, Srba ili Hrvata.
    Turci su tada sve zvali Bosnjaci, bosnjacima.
    Dakle ja kao musliman nisam nastao od Srba, Hrvata ili Turaka.
    Moji preci su primili vjeru, Islam i ja sam po tome, i prihvatam da budem Musliman.

Moji preci su bili divljaci.

Posle Kosovskog boja? Divljaci na teritoriji Bosne? 15 vek?
    Jel ti mene zajebavaš ili ti je istorija pala "na pamet"?

Civilizovan svet u 15. veku a ti pominješ divljake? Koje bre divljake dal' si ti normalan???

Srbi primili "pravoslavlje" posle Kosovskog Boja? Srbi su bili i SRBI i PRVOSLAVCI 150 godina pre Turaka ako se ne varam.

Jbt pa Stefan Nemanja ja postao župan 1166. godine a uveliko pre toga je bio kršten kao pravoslavac.

Tebi je istorija Riki bukvalno "pala na pamet".
    Post promenjen od strane Killjoy : 13-03-12 u 07:30

Veteran
    Datum učlanjivanja
    Oct 2011
    Poruka
    2,301

Ti si rikitiki nesoj.

Napredni korisnik
    Datum učlanjivanja
    Feb 2012
    Poruka
    199

Meni rece jedan prijatelj da Srbi najvise jebu mater muslimanima-Bosnjacima zato sto su im podvalili Kusturicu koji ih po svijetu predstavlja onako kako ih predstavlja. Je li to istina?

Veteran
    Datum učlanjivanja
    Oct 2011
    Poruka
    9,665
    Blogova
    1

Citat Prvobitno ostavljeno od CYRUS Pregledaj poruke
    Meni rece jedan prijatelj da Srbi najvise jebu mater muslimanima-Bosnjacima zato sto su im podvalili Kusturicu koji ih po svijetu predstavlja onako kako ih predstavlja. Je li to istina?

Ima istine. Predstavlja Srbe i Srbiju kao cigane i cigansku zemlju.
    Ali hajde, ja bih mu zube izlomio radi reda.

Pa čak i onom Srđanu Dragojeviću.

tako da sve teorije ko je od koga nastao padaju u vodu-nisu preci muslimana bili Srbi- nema vjera pradjedovskih-Srbi su u Srbiji, Hrvati u Hrvatskoj-nije Bosna svacija.
    Jedini formiran narod Bosne su muslimani a nikako Bosnjaci, ni Srbi i Hrvati.

Citat:

O tome je govorim sve vreme.

jace je sada prisutan Prijavi post

zabluda, floskula, propaganda,pogresna misao i apsolutno netacno.

Citat Prvobitno ostavljeno od JaneDoe Pregledaj poruke
    E nek' si nam rek'o

Morao sam, a inace ne bih.

Ko pregleda temu

Users Browsing this Thread

Trenutno ima 3 korisnika koji pregledaju ovu temu. (0 članova i 3 gosta)