SMS na 1003

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazuje rezultate 1 do 20 od 43

Default Ratni filmovi

Ratni filmovi koji su vam se svideli i koji su na vas ostavili utisak pa bi ih preporucili......

Evo jednog ne holivudskog filma koji po nicemu ne zaostaje za naj vecim imenima ovoga zanra..... U pitanju je ruski film "Breskaja Krepost" ( 2010) ili u prevodu "Utvrdjenje Brest".... Film opisuje dogadjaje iz utcrdjenja sa samog pocetka rata iz ugla decaka koji je preziveo celu golgotu i svojim ocima video strahote kroz koje su prosli branitelji....

Reply With Quote Reply With Quote

Veteran
    Datum učlanjivanja
    Oct 2011
    Poruka
    9,665
    Blogova
    1

Saving Private Ryan. Odličan.
    Toliko odličan da sam nabavio kopiju originalnog DVD diska.

Inače, ja filmove koje imam na DVD-u, ti filmovi meni predstavljaju neku vrstu vrednosti.

Recimo Missing In Action 2 deo. (Čak Noris)

E sad jedan od najboljih ako ne i najbolji je PLATOON iliti prevedeno kao VOD SMRTI.
    The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his.

Neprijatelj pred vratima (Enemy at gates) i legendarni Vasilij Zajcev.

A od svih tih ratnih priča, najviše mi se dopada ona serija Braća po oružju ili 'The band of brothers'.

Slazem se sa vama dvojicom ( osim Kill za Cak Norisa)..... (dajte sa YT treilere....)

Evo jos jedan film koji je dosta poznat i koji je radjen po istinitom dogadjaju .....

"9 rota" (2007)

Ruski ratni film iz Avganistana iz ugla vojnika Specnaza........

Citat Prvobitno ostavljeno od Gregor_Samsa Pregledaj poruke
    Neprijatelj pred vratima (Enemy at gates) i legendarni Vasilij Zajcev.

A od svih tih ratnih priča, najviše mi se dopada ona serija Braća po oružju ili 'The band of brothers'.
    Ga lep film i o istinitom je liku......

Jos jedan odlican ratni film sa tematikom iz Cecenije...... Film je snimljen po istinitom dogadjaju na koti "776 Visota".... Ceta ruskih padobranaca "desancika" je postavljena na put daleko brojnijoj grupi Cecenskih terorista koji su se izvlacili iz Cecenije da nebi bili unisteni.... Teren je na granici sa Gruzijom koja nije dozvoljavala da se ruska avijacija i artiljeraija mesaju..... Borba je bila neravnopravna oko 2000 cecena protiv 200 ruskih vojnika..... Prezivelo je 13 ruskih vojnika ali su Ceceni gotovo razbijeni.....

Od besa nisu znali sta da rade pa su skrnavili i mrtve vojnike......
    80 vojnika je odlikovano za hrabrost na ovoj koti......

Jos jedan film koji bi pohvalio je ruski film "Zvezda" (2002) - "The star"
    Film je o sudbini grupe Ruskih diverzanata koji su poslati na zadatak 1944 u Nemacku pozadinu da uzvide..... Saznaju da se sprema velika ofanziva.....

Jos jedan film ratne tematike jako lep i po istinitom dogadjaju je "Vaina" ( 2002) ."rat"

Odlican film o sudini Ruskog vojnika koji je optuzen za ratne zlocine nad Cecenima......

Jos jedan ruski film iz WW2 o oklopnom vozu i sudbini nekoliko likova...... Film se zove "последний бронепоезд" ( 2006) - "Poslednji oklopni voz"....

Jos jedam lep ratni film Finske proizvodnje "Winter War - Talvisota" koji obradjuje period pred WW2 i sukob Rusko Finski..... Jako lepe scene borbe......

Jos jedan lep ruski film sa tematikom WW2...... Film je radjen po istinitom dogadjaju iz 1941 ok grada Mageljova gde su se Rusi strahovito borili do poslednjeg coveka i tako zadrzali Nemacku armiju......

Film se zove "Днепровский рубеж" (2009)

Svaki ratni film ima svojih mana i vrlina, ovome nisam našla manu.
    Rađen po istinitom događaju rata u Vijetnamu, pokazuje svu uzaludnost ratovanja, pogibije cijele čete da bi na toj koti se zadržali 10 minuta a onda otišli dalje. Ništa nije vrijedno rata, nijedan ljudski život a ovdje je to pkazano. Smrt, suze, strah, stradanje od vlastitih napalm bombi...film uz koji vrijeme staje, prestaješ disati i svjestan si samo da je sve džaba i suza koje se liju niz lice....

Nijedan nije kao on, svugdje je samo rat, sirova snaga i poraeni i pobjednici...svi sem ovog...ovo je rat i ovo je stradanje...pobjednici su oni koji su ostali živi....
    "Hiljadu puta se pokajes za ono sto kazes, retko za ono sto precutis."

Mnogo je ljudi, ali je covjek rijedak

Ljubav je najplemenitija slabost uma

Aurora, slozio bi se da je dobar film i radjen je po istinitom dogadjaju i opisuje prvi sukob Amerikanaca i Vijetnamaca..... Jedino sto je iz Americkog ugla pa mi je malo nerealan ali to nadomescuje Mel Gipson........

Imas daleko boljih filmova te tematike i Americke proizvodnje ( ako vec ne volis drugu konematografijiu...) a i slozio bi se sa tobom da je Svaki ratni film u sebi i Anti ratni........

Kratkokosi, legendaran film koji sam pogledao dosta puta samo sto je jako nerealan i propagandno obojen......

Jos jedna meni jako lep film sa mnogo lepim scenama borbe i takodje radjen po istinitom dogadjaju iz Cecenije......

Jos jedan od legendarnih filmova........ Koji ne treba posebno predstavljati....... Film po istinitom dogadjaju....

“When rumpets fade”(1999) – WW2 (Pokusaj prolaska amerikanaca kroz Zikfridovu liniju 1944)

Veteran
    Datum učlanjivanja
    Sep 2011
    Poruka
    3,469
    Blogova
    2

Amerikanci su kao i Partizani
    svagde pobedjuju
    Ne mogu nikako Vjetnam prezaliti
    Sve u zivotu shvati kao igru i jedino ces tako pobediti sve.
    A ako izgubis, ne zaboravi bila je igra, zar ne?

Veteran
    Datum učlanjivanja
    Oct 2011
    Poruka
    9,665
    Blogova
    1

Citat Prvobitno ostavljeno od 212ganna Pregledaj poruke
    Amerikanci su kao i Partizani
    svagde pobedjuju
    Ne mogu nikako Vjetnam prezaliti
    Zato se sad iskaljuju na celom svetu.
    Nijedna imperija nije potrajala, pa neće ni njihova.
    The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his.

Nisam Imao vremena da pisem o filmu poslednjem ali taj film je izgleda bio inspiracija Spilbergu za "Redova Rajana...".... Dosta slicnih fora su uspeli da urade u filmu kao i Spilberg kasnije......

Film je radjen po istinitom dogadjaju sa kraja rata posle operacije "Viseci vrtovi" i osvajanja Arnhema.... Ameri su dosli do sume na Zigfridovoj liniji i umesto da zaobidju tu sumu oni su hteli kroz nju da prodju...... To ih je kostalo mnogo zivota i velika glupost Americkih generala..... Ako me secanje sluzi da im je tu iz stroja izbaceno nekoliko hiljada ljudi...... potpuno beznacajno i nepotrebno......

Citat Prvobitno ostavljeno od Killjoy Pregledaj poruke
    Zato se sad iskaljuju na celom svetu.
    Nijedna imperija nije potrajala, pa neće ni njihova.

kille, mislim da pogresno interpretiras Ameriku...... Amerika je samo palica u rukama necijim...... Naravno svi osete palicu ali je pitanje ko je drzi......

A oko Vijetnama se slazem..... Treba opravdati i okrenuti poraz u pametan potez ili human potez ili strateski potez..... Zato i sluze ti filmovi da bi se propagandom okrenulo i skrenulo sa istine......

"Platoon"(1986) film o Vijetnamu iz ugla obicnog vojnika...

Post promenjen od strane bokaso1 : 16-03-12 u 13:43

Veteran
    Datum učlanjivanja
    Oct 2011
    Poruka
    3,798

Meni je omiljen ...

Cross of Iron (1977)

Zaista! Ja idem kroz dolinu senki…

Veteran
    Datum učlanjivanja
    Oct 2011
    Poruka
    3,798

Odlican je i ...

Gallipoli (1981.)

Zaista! Ja idem kroz dolinu senki…

Ko pregleda temu

Users Browsing this Thread

Trenutno ima 1 korisnika koji pregledaju ovu temu. (0 članova i 1 gosta)