Pomoć za Unu

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazuje rezultate 1 do 20 od 40
    Veteran
    Datum učlanjivanja
    Oct 2011
    Poruka
    1,555

Default Visok krvi pritisak

Verovatno svi znamo da ljudi u Srbiji u najvecoj meri umiru od bolesti srca, da smo prvi u Evropi po srcanim i mozdanim udarima, a da je uzrok svemu tome povisen krvni pritisak, a ono sto se prepisuje takvoj statistickoj brojci je nemarnost obolelih, neprepoznavanje simptoma i neadekvatno odnosenje prema ustanvljenoj dijagnozi - hipertenzija.

Mnogi uzimaju lekove kako bi snizili povisen krvni pritisak, ali postoje i osobe koje su se okrenule nekim drugacijim, tacnije, prirodnim materijama, kojima, uz lekove, uspevaju da regulisu, pa cak i trajno, povisen krvni pritisak.

Imate li problema sa kvnim pritiskom i koristite li neke od alternativnih metoda?
    Reply With Quote Reply With Quote

Lekovima se ne leči povišeni krvni pritisak već posledica. Glavni uzrok je katastrofalna prehrambena navika Srba da jedu sve i svašta, a pored toga, tu su i stres i malko genetika.

Ja tih problema nemam...meni je pritisak 90/50 :/
    imam sve sto pozelim, samo jedno ne... da me neko bar na tren voli zbog mene.

Citat Prvobitno ostavljeno od Minnie Pregledaj poruke
    Tebi je pritisak nizak, a to je mnogo bolje nego da je visok, jer sa niskim pritiskom se moze zivjet 100 godina... Ti popijes kafu, i pritisak savrsen.... Vec oni koji imaju visok pritisak, imaju problem i rizik, moraju redovno da se kontrolisu, i da uzimaju terapiju svaki dan, medicina ima efikasne lekove za pritisak.... Ne treba biti u zabludi da se alternativnim lekovima moze resit taj problem, samo medicina to efikasno resava... Ono sto covjek moze sam da uradi, je to da vodi racuna o ishrani, jer so podize pritisak, tako treba izbjegavat preslanu hranu, isto tako treba izbjegavat masnu hranu..

Veteran
    Datum učlanjivanja
    Oct 2011
    Poruka
    1,555

Eh, ta nije bas tacno da je hipotenzija maciji kasalj i da se sa njim moze ziveti 100 godina jer usled tako nizeg krvnog pristiska s vremenom vitalni organi, a
    posebno mozak, mogu ostati bez kiseonika, tj. porebnog dotoka kiseonika u odredjene organe, a u nekom starosnom dobu prisutnost ishemije je povecana
    kod ljudi sa nizim krvnim pritiskom (mada se moze javiti i kod povisenog).
    Kao sto ljudi koji pate od hipotenzije mogu popiti kafu, uzeti nesto slano i tome slicno, isto tako i ljudi koji pate od hipertenzije mogu,
    ako vec uzimaju terapiju, da popiju caj od hibiskusa (3 dnevno), izrendan celer u jogurtu i tome slicno ..

Beli luk. Ja imam nizak pritisak (samo mi nije jasno kako??? naravno da mi je ujutu jako nizak pritisak i jos ne jedem nista do 2 sata popodne dok cekam da mi izvade kv) i lepo ja papila beli luk kao luda i opsaaa... I onda smo ustanovili da to treba da izbacim Moja mama inace koristi beli luk da snizi pritisak. Ali stres i sto kaze Gregi, losa ishrana, jaka ishrana, zacinjena, masna, przena i kabum.
    Mogu li oni koji imaju nizak pritisak makar jednu casu caja od hibiskusa?

Da li moze doci do visokog pritiska kod osobe koja voli da non stop pije sve vrste alkohola, ali najvise rakiju, pivo, vino, spricer, ne znam sta jos ima? Jedno vreme je i koristio cigarete. I poprilicno je crven u lice.

Citat Prvobitno ostavljeno od Anchiana Pregledaj poruke
    Beli luk. Ja imam nizak pritisak (samo mi nije jasno kako??? naravno da mi je ujutu jako nizak pritisak i jos ne jedem nista do 2 sata popodne dok cekam da mi izvade kv) i lepo ja papila beli luk kao luda i opsaaa... I onda smo ustanovili da to treba da izbacim Moja mama inace koristi beli luk da snizi pritisak. Ali stres i sto kaze Gregi, losa ishrana, jaka ishrana, zacinjena, masna, przena i kabum.
    Mogu li oni koji imaju nizak pritisak makar jednu casu caja od hibiskusa?

Da li moze doci do visokog pritiska kod osobe koja voli da non stop pije sve vrste alkohola, ali najvise rakiju, pivo, vino, spricer, ne znam sta jos ima? Jedno vreme je i koristio cigarete. I poprilicno je crven u lice.
    Tebi je lako, popijes ujutru dobru kafu i pritisak dodje na normalu, isto tako mozes da jedes i jacu hranu... A oni sa visokim pritiskom, moraju se mnogih stvari odrec i pazit.... Ti si inace njezna i krhka, nije samo nizak pritisak u pitanju....

Citat Prvobitno ostavljeno od Swann Pregledaj poruke
    Eh, ta nije bas tacno da je hipotenzija maciji kasalj i da se sa njim moze ziveti 100 godina jer usled tako nizeg krvnog pristiska s vremenom vitalni organi, a
    posebno mozak, mogu ostati bez kiseonika, tj. porebnog dotoka kiseonika u odredjene organe, a u nekom starosnom dobu prisutnost ishemije je povecana
    kod ljudi sa nizim krvnim pritiskom (mada se moze javiti i kod povisenog).
    Kao sto ljudi koji pate od hipotenzije mogu popiti kafu, uzeti nesto slano i tome slicno, isto tako i ljudi koji pate od hipertenzije mogu,
    ako vec uzimaju terapiju, da popiju caj od hibiskusa (3 dnevno), izrendan celer u jogurtu i tome slicno ..
    Nizak pritisak stvara vece komplikacije, nego visok, ali covjek kad osjeti osamucenost, popije kafu i razbistri se, inace takve osobe popiju i vise kafa dnevno... Dok neke osobe sa visokim tlakom i ne osjecaju nikakve tegobe, iako je visok tlak opasniji od niskog...

Veteran
    Datum učlanjivanja
    Oct 2011
    Poruka
    1,555

Sinido, to je tacno - zapravo, ni jedan ni drugi nisu dobri, a svakako da visok krvni pritisak ostavlja vece posledice.

Anchi, cini mi se da osobe koje pate od hipotenzije ne bi trebalo da jedu beli luk u nekim vecim kolicinama.

Beli luk snižava krvni pritisak, crni povisuje. Elem, do pre dve godine sam imao užasnih problema sa niskim pritiskom, bez eforila nisam mogao da zamislim dan. Međutim, od kako sam ubacio da pijem vodu kao kamila i ubacio puno ugljenih hidraa (složenih) u ishranu, pritisak mi je 120/80.

Da li visok krvni pristisak postoji kod osoba kojima se u jelovniku ne nalaze meso, mleko i mlečni proizvodi? Ako ima takvih slučajeva, voleo bih da čujem za njih.
    Visok krvni pritisak je simptom, koji za uzrok ima nezdrav način života, pre svega nezdrave prehrambene navike. Sveštenici u belom su često skloni da visok krvni pritisak definišu kao merljivu interakciju između cirkulišućih hemikalija u telu, i onda vam kažu da u telu imate ''loše'' hemikalije, koje će biti regulisane upotrebom gomile drugih hemikalija, tj lekova. Jedina stvar koja se tu realno radi jeste manipulacija hemije našeg tela putem lekova ne bi li se ukrotio visok krvni pritisak, ali to i dalje ostaje isključivo u domenu onoga za šta lekare tokom njihovog dugogodišnjeg drila obučavaju - tretiranje simptoma bolesti sintetičkim hemikalijama. Naravno, tokom lekarske obuke, pre nego što ih nauče da simptome bolesti tretiraju isključivo hemijom, iglom ili nožem, lekare prvo nauče kako da simptom ili grupu simptoma označe kao bolest, pa potom da je tako tretiraju. Visok krvni pritisak, osteoporoza, dijabetes tip 2, povišeni holesterol, depresija ...itd...postoji dosta bolesti koje to realno nisu, već su to samo simptomi ili grupe simptoma koje je zvanična medicina proglasila bolestima, i tretira ih kao da su u pitanju bolesti, dok uzroci svih tih problema mahom ostaju netaknuti.
    Kad vam lekar dijagnostikuje visok krvni pritisak neće vam reći da u potpunosti izbacite meso i mleko iz ishrane, već će vam eventualno reći da neko vreme izbegavate meso i mleko, ali sigurno ne trajno da ih izbegavate, jer kao što i vrapci na grani znaju, tako i lekari isto znaju da meso i mleko spadaju u osnovne životne namirnice.
    kein mitleid für die mehrheit

Citat Prvobitno ostavljeno od sinido Pregledaj poruke
    Tebi je pritisak nizak, a to je mnogo bolje nego da je visok, jer sa niskim pritiskom se moze zivjet 100 godina... Ti popijes kafu, i pritisak savrsen.... Vec oni koji imaju visok pritisak, imaju problem i rizik, moraju redovno da se kontrolisu, i da uzimaju terapiju svaki dan, medicina ima efikasne lekove za pritisak.... Ne treba biti u zabludi da se alternativnim lekovima moze resit taj problem, samo medicina to efikasno resava... Ono sto covjek moze sam da uradi, je to da vodi racuna o ishrani, jer so podize pritisak, tako treba izbjegavat preslanu hranu, isto tako treba izbjegavat masnu hranu..
    Sinido, lekovima se krvni pritisak samo dovodi u normalu ali se ne moze izleciti. Ne postoji nitijedan lek na svetu koji moze da krvni pritisak , visok ili nizak, da vrati u normalu za stalno, posle npr nekoliko dana uzimanja.
    Problem sa krvnim pritiskom se resava iskljucivo regulisanjem ishrane, ovisno dal je u pitanju visok ili nizak, i bavljenjem spotom pa makar to znacilo i samo svakodnevna setnja.

Citat Prvobitno ostavljeno od Minnie Pregledaj poruke

Nesto se zadnjih nedelja bakcem sa pritiskom pa sada postah
    i specijalistaagreement2

Pritisak ne sme da spadne ispod 50 (donji)jer u tom slucaju
    preti smrt,bubrezima je potreban za normalan rad pritisak koji
    ne sme da bude ispod 50.

Ja imam relativno nizak pritisak, ali imam jedni drugi problem ( i to
    od pre 2-3 nedelje) a taj je zapravo mnogo opasniji od niskog
    ili visokog pritiska, a na to ( pa ni ja) niko ne obraca paznju.

Radi se naime o visini pulsa, a nenormalno visok puls javlja se
    i kod osoba sa niskim pritiskom tako da i njima preti infarkt
    u istoj meri kao i ovima sa visokim i normalnim pritiskom.

Moj je puls, a sa pritiskom koji je pre nizak nego normalan,
    prosecno 99- do 150, pa i 170 i to u momentima kada se
    sa vama ovde kuckam, nenormalno visok,pa i opasan po zivot.

Nisam to ni znala do nedavno,a povecao mi se pritisak i
    onda gledah i taj puls, mada ga osecam jer tu i tamo srce hoce da iskoci.

Sada idem na neka ispitivanja ,ali samo zbog pulsa jer se pritisak jednostavno sredjuje,
    Puls jako tesko.

Ah,da,inace visok pritisak ima jako malo veze sa ihranom.

Pe se to odnosi na holesterol.

Od infarkta i shloga umiru ljudi koji se bave sportom,zdravo jedu,zdravo zive,
    opet ima debelih ljudi koji zive i 90 nikada ne idu kod lekara.

Genetika tu pre igra odlucujucu ulogu nego ta "zdrava" ishrana koju mrzim.
    Radije ne jedem nista.
    Post promenjen od strane Frieda : 15-11-11 u 14:30

Ako vec nekako znas da imas problema sa srcem krvlju, pritiskom i sl..jednostavno ne pusi, ne piji alkohol, ne nerviraj se previse, samo zdrava ishrana, fizicka/socijalna aktvnost i sl vjezbe mozda ne svima, al barem nekome ponognu kroz vrijeme/zivot
    Mnogo je ljudi, ali je covjek rijedak

Ljubav je najplemenitija slabost uma

Citat Prvobitno ostavljeno od jace Pregledaj poruke
    Sinido, lekovima se krvni pritisak samo dovodi u normalu ali se ne moze izleciti. Ne postoji nitijedan lek na svetu koji moze da krvni pritisak , visok ili nizak, da vrati u normalu za stalno, posle npr nekoliko dana uzimanja.
    Problem sa krvnim pritiskom se resava iskljucivo regulisanjem ishrane, ovisno dal je u pitanju visok ili nizak, i bavljenjem spotom pa makar to znacilo i samo svakodnevna setnja.
    U pravu si sto posto, niko nije rekao da se to moze izlecit... Ali naveo sam da samo medicina moze uspesno to drzat pod kontrolom, alternativa je velika zabluda, bar sto se toga tice... Znaci odredjen rezim zivota, redovna kontrola i terapija.. i to je to... A sto se tice alternative, vrseno je klinicko ispitivanje belog luka, i uticaja na tlak.. rezultati su ti, da je utvrdjeno da beli luk uopste nije uticao na krvni tlak, to jest nije snizio tlak osobama koje su bile predmet ispitivanja... Tako da se treba okrenut samo medicini, i terapiji propisanoj od interniste... Po mogucnosti dobrog interniste, jer i medju doktorima ima svakakvih.....

Citat Prvobitno ostavljeno od Frieda Pregledaj poruke
    Nesto se zadnjih nedelja bakcem sa pritiskom pa sada postah
    i specijalistaagreement2

Pritisak ne sme da spadne ispod 50 (donji)jer u tom slucaju
    preti smrt,bubrezima je potreban za normalan rad pritisak koji
    ne sme da bude ispod 50.

Ja imam relativno nizak pritisak, ali imam jedni drugi problem ( i to
    od pre 2-3 nedelje) a taj je zapravo mnogo opasniji od niskog
    ili visokog pritiska, a na to ( pa ni ja) niko ne obraca paznju.

Nisam to ni znala do nedavno,a povecao mi se pritisak i
    onda gledah i taj puls, mada ga osecam jer tu i tamo srce hoce da iskoci.

Sada idem na neka ispitivanja ,ali samo zbog pulsa jer se pritisak jednostavno sredjuje,
    Puls jako tesko.

Ah,da,inace visok pritisak ima jako malo veze sa ihranom.

Pe se to odnosi na holesterol.

Od infarkta i shloga umiru ljudi koji se bave sportom,zdravo jedu,zdravo zive,
    opet ima debelih ljudi koji zive i 90 nikada ne idu kod lekara.

Genetika tu pre igra odlucujucu ulogu nego ta "zdrava" ishrana koju mrzim.
    Radije ne jedem nista.
    Sto se tice pritiska, u pravu si donekle, jer visok tlak je uglavnom urodjen, a kod drasticno visokog tlaka, uzrok je u bubrezima, kod suzenja krvnog suda u bubregu.... Ali i pored toga, covjek moze da pomogne samom sebi, odredjenim rezimom zivota, uzimanjem terapije redovno, i nacinom ishrane... Bar da se drzi pod kontrolom..... Sto se tice pulsa, kod tebe, tu je u pitanju nervna baza, ja mislim da trebas trosit lekove za smirenje, jer srce radi na osnovu impulasa iz mozga, tako osoba kad se uznemiri, puls se pojaca... A to moze biti i pod svesno... U svakom slucaju to je na nervnoj bazi, i takva ce biti i terapija.... Inace takav puls je kritican, i sto prije treba poceti sa terapijom....

Veteran
    Datum učlanjivanja
    Oct 2011
    Poruka
    1,555

Citat Prvobitno ostavljeno od Gregor_Samsa Pregledaj poruke
    Beli luk snižava krvni pritisak, crni povisuje.
    Citao sam o tome da i jedan i drugi spustaju krvni pritisak.

Veteran
    Datum učlanjivanja
    Oct 2011
    Poruka
    1,555

Citat Prvobitno ostavljeno od srčana tegoba Pregledaj poruke
    Da li visok krvni pristisak postoji kod osoba kojima se u jelovniku ne nalaze meso, mleko i mlečni proizvodi?
    Naravno da postoje, sa odlicnim rezultatom triglicerida i holesterola, indeksom ateroskleroze u normali ..

postoji dosta bolesti koje to realno nisu, već su to samo simptomi ili grupe simptoma koje je zvanična medicina proglasila bolestima, i tretira ih kao da su u pitanju bolesti, dok uzroci svih tih problema mahom ostaju netaknuti.
    Apsolutno tacno, ali covek koji ima pritisak 180 sa 120 jednostavno mora tako visok pritisak da spusta lekovima i bas zbog toga sam i otvorio temu - sta od namirnica treba da ubaci u ishranu, onih namirnica koje pripomazu u spustanju visokog pritiska, tipa djumbir, celer, hibiskus.

Veteran
    Datum učlanjivanja
    Oct 2011
    Poruka
    1,555

Citat Prvobitno ostavljeno od sinido Pregledaj poruke
    A sto se tice alternative, vrseno je klinicko ispitivanje belog luka, i uticaja na tlak.. rezultati su ti, da je utvrdjeno da beli luk uopste nije uticao na krvni tlak, to jest nije snizio tlak osobama koje su bile predmet ispitivanja...
    Dokazano je da beli luk opusta glatke misice krvnih sudova pomocu adenozina, supstance koju sadrzi i crni luk, i na taj nacin spusta visok krvni pritisak, ali ni on ne moze zameniti lek jer uglavnom spusta donji pritisak, ali redovnom upotrebom belog luka se moze stanje popraviti.

I zaboravih - omega 3 masne kiseline se takodje pominju kao vrlo znacajan suplement ishrani koji moze poboljsati opstu sliku.

Veteran
    Datum učlanjivanja
    Oct 2011
    Poruka
    1,555

Citat Prvobitno ostavljeno od Frieda Pregledaj poruke

170?? Uh, to je bas mnogo, ali nisi jedina koja ima problem sa relativno normalnim pritiskom i velikim brojem otkucaja srca u minuti, a to obicno vrlo lako resavaju lekovima. Koliko sam razumeo iz onoga sto sam citao (nisam ni najmanje strucan), visok broj otkucaja u minuti se javlja i kod ljudi koji pate od hipertenzije, ali je procenat znatno veci kod ljudi koji pate od hipotenzije jer srce, usled prosirenja krvnih sudova, mora brze i da pumpa krv.

Ko pregleda temu

Users Browsing this Thread

Trenutno ima 5 korisnika koji pregledaju ovu temu. (0 članova i 5 gosta)